Wykorzystanie osłony przeciwsłoneczniej

Osłona przeciwsłoneczna, zwana również kloszem obiektywu, przymocowuje się do frontowej części obiektywu i hamuje rozproszone światło, wywołując odblaski na kadrach. Pomaga dodatkowo oszczędzać oko obiektywu przed hipotetycznym uszkodzeniem. Oddziałuje także dobrze na jakość zdjęcia. Z tego powodu tak chętnie wykorzystywana jest przez wielu fachowych fotografów.

Jak dopasować aparat do fotografii czarno-białych? Tak właściwie jeśli planujesz robić takiego rodzaju fotografie, możesz najnormalniej w świecie wciąż używać aparat, który już masz. Będzie pracować równie dobrze w przypadku obrazów czarno-białych jak i kolorowych. Jak najbardziej istnieją aparaty, jakie robią jedynie fotografie czarno-białe. Zwykle są szczególnie zaawansowane i kosztowne. Można też zaadaptować zwykły aparat w celu wykonywania zdjęć wyłącznie w czerni i bieli, jednak proces taki zwykle jest drogi a także trudny do wykonania, stąd nie jest powszechny.

Najlepsze sesje rodzinne we Wrocławiu – http://fotomama.wroclaw.pl/

Dzięki rozproszonemu światłu wytwarzają się miękkie cienie. Może być to preferowane w przypadku większości rodzajów fotografii, ale w szczególności portretów. Rozproszone światło jest produkowane przez odbijanie światła od wielkiej powierzchni, bądź przez zastosowanie sporego kawałka półprzezroczystego materiału pomiędzy oświetleniem a obiektem. Pracuje to identycznie, jak w przypadku cienkiej warstwy chmur, która rozprasza światło słoneczne i wywołuje miłe, miękkie oświetlenie.

Polecam szkolenie z wizażu z profesjonalną wizażystką – http://www.agataszulc.pl/kursy/

Weźmy teraz na tapetę fotografię przyrodniczą. Zbliżanie się do dzikich zwierząt będzie najbardziej trudną częścią fotografii dziewiczej natury, z tego względu stroje kamuflujące są znaczącą częścią fachowego sprzętu fotografów przyrody. Nie zawsze natomiast jest to tania opcja. Jednym z możliwości jest przerobienie samochodu w przenośną kryjówkę. Dzikie zwierzęta są niespodziewanie otwarte odnośnie samochodów, aczkolwiek musisz nadal unikać nerwowych ruchów po zaparkowaniu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s